Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Logowanie do systemu składek:

Podmiot grupowy   |   Użytkownik indywidualny



Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić położne do udziału w wolontariacie medycznym organizowanym przez Polską Misję Medyczną w Zambii w okresie lipiec- sierpień. Jest to wyjątkowa okazja do niesienia pomocy i wsparcia kobietom w jednym z najważniejszych momentów ich życia.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu, warunków uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod linkiem: https://pmm.org.pl/dzialaj-z-nami/zostan-wolontariuszem-medycznym/

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Polskiej Misji Medycznej, aby być na bieżąco z kolejnymi ofertami wolontariatu.

Jesteśmy przekonani, że Państwa doświadczenie i umiejętności mogą przyczynić się do znaczącej poprawy opieki zdrowotnej dla kobiet w Zambii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej misji. Dla zainteresowanych wolontariuszy zapewniamy kompleksowe wsparcie logistyczne oraz gwarantujemy bezpieczeństwo podczas trwania misji.




Zapraszamy do zapoznania się z korespondencją i komunikatem dot. rozliczenia i realizacji przez pielęgniarki POZ szczepień p/Covid-19.







 

 

Załącznik - projekt karty zgonu

Załacznik - projekt karty urodzenia i karty martwego urodzenia

 




Odpowiedź nadesłana przez Ministerstwo Zdrowia, Departament Polityki Lekowej i Farmacji na pismo Pani Marioli Łodzińskiej Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Odpowiedź nadesłana przez Ministerstwo Zdrowia, Departament Polityki Lekowej i Farmacji na pismo Pani Marioli Łodzińskiej Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, z interpretacją dotyczącą uznawania recept wystawionych przez uprawnione pielęgniarki i położne z Polski, które będą realizowane w pozostałych krajach członkowskich objętych dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24/UE z 9 marca 2011.

Pismo 1

Pismo 2




Komunikat do fachowych pracowników ochrony zdrowia

Topiramat oraz topiramat w połączeniu z fenterminą: Nowe ograniczenia w celu zapobiegania narażeniu w okresie ciąży (plik PDF)




POLSKIE TOWARZYSTWO POŁOŻNYCH ZARZĄD GŁÓWNY

Pismo Polskiego Towarzystwa Położnych do p. Marioli Łobodzińskiej - Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, w związku z wypowiedzią Pani Wiceprezes NRPiP w artykule opublikowanym przez Rynek Zdrowia 14 października pod tytułem „Wiceprezes NRPiP: nie produkujmy bezrobotnych położnych. Kształćmy na pielęgniarstwie” autorstwa Mariusza Polaka.

Pismo w formacie pdf




 

 

 

 

 

MARIA KRAWCZYK

W zawodzie pielęgniarki pracuję przeszło 45 lat. Jestem absolwentką Liceum Medycznego w Łowiczu,
w 2011 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia, uzyskując tytuł licencjat pielęgniarstwa. Specjalizację
z dziedziny pielęgniarstwa opieki długoterminowej ukończyłam w 2014 roku. Ponadto mam ukończonych kilkanaście kursów, szkoleń, ponieważ przez prawie całe życie zawodowe podnoszę swoje kwalifikacje.
1 czerwca 1978 roku po ukończeniu Liceum Medycznego podjęłam pracę w szpitalu w Tuszynku, w którym pracowałam przez 30 lat. Następnie przez rok pracowałam w szpitalu im. Kopernika, w Oddziale Neurologii z pododdziałem udarowym, gdzie zdobyłam doświadczenie zawodowe, wiedzę i umiejętności. Wtedy podjęłam decyzję, aby dalszą pracę w zawodzie pielęgniarki kontynuować w ramach własnej działalności gospodarczej. Korzystając z olbrzymiej pomocy samorządu pielęgniarskiego oraz przy wsparciu finansowym ze środków unijnych w maju 2010 roku rozpoczęłam następny etap w mojej pracy zawodowej – samozatrudnienie, komercyjne usługi pielęgniarskie. Moja firma istnieje przeszło 13 lat, jej pozycja w regionie jest silna i jak do tej pory niepodważalna.

W 2016 roku Uchwałą Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych otrzymałam Srebrne Odznaczenie Za Zasługi Dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych.

W 2019 oprócz 2 miejsca na najlepszą pielęgniarkę roku w plebiscycie Hipokrates, byłam również laureatem (zdobyłam 8 miejsce w Polsce) projektu „Zadowolony Pacjent” organizowanym przez Instytut Badań Marki w Sosnowcu dla specjalistycznych placówek służby zdrowia, w którym jako firma jednoosobowa pokonałam wiele szpitali i poradni specjalistycznych.

To pielęgniarstwo, jakie ja dziś reprezentuję, w małej części dotyczy instrumentalnego podejścia do zawodu. W przeważającej mierze jestem psychologiem, pedagogiem, mentorem. Wchodzę do prywatnych domów o różnym standardzie, do środowiska rodziny pogrążonej
w przygnębieniu z powodu choroby osoby bliskiej.  Nie mają żadnej wiedzy, jak poradzić sobie w nowej, trudnej dla nich sytuacji. Są zagubieni, pozbawieni możliwości racjonalnego zachowania w zderzeniu z problemem. Nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc, nie wiedzą co im się należy z NFZ, co z MOPS, PFRON, a jakie czynności leżą po stronie rodziny
i bliskich. Jestem dla nich przewodnikiem, daję wskazówki, udzielam rad, a przede wszystkim pomagam przebrnąć przez trudną dla nich sytuację życiową. Wlewam w ich serca nadzieję, wiarę, że dadzą sobie radę w pokonaniu przeszkód. Po kilku miesiącach te zagubione rodziny są ekspertami w opiece nad swoimi chorymi bliskimi. Potrafią z podniesioną głową
i z uśmiechem na ustach walczyć z chorobą bliskiej osoby. Wyspecjalizowałam się w żywieniu dojelitowym, pozajelitowym, leczeniu trudno gojących się ran. Jest mi niezmiernie miło, że po jakimś czasie odleżyny są zagojone, a rodziny same potrafią zmieniać opatrunki, a przede wszystkim swoimi czynnościami potrafią zapobiegać powstawaniu nowych. Radzą sobie dobrze w opiece nad chorym ze zgłębnikiem, czy PEG-iem. Dość często zdarza się, że to ja od nich uczę się wielu pomocnych rozwiązań i udogodnień. Zauważam, że staję się dla nich bliskim członkiem rodziny, z którym dzielą się smutkami i radościami, uczestniczę
w spotkaniach rodzinnych. Niestety, często również uczestniczę w ostatniej drodze moich pacjentów, ale wówczas także jestem z rodziną i staram się przeprowadzić ich przez ten ciężki dla nich okres, aby nie czuli się porzuceni i pozostawieni sami sobie w tym trudnym życiowym momencie.  

Przez pacjentów, ich rodziny i bliskich jestem postrzegana jako wysoko wykwalifikowana specjalistka, zaś przez większość lekarzy jako równorzędny partner, do którego dzwonią z prośbą o poradę, konsultację i wskazówki. Właśnie o takie pielęgniarstwo walczy nasz samorząd zawodowy jak również stowarzyszenie naukowe PTP, którego jestem członkiem od kilkunastu lat. Ponadto udzielałam się społecznie na rzecz samorządu zawodowego. W OIPiP działałam czynnie 21 lat: byłam pełnomocnikiem, przez dwie kadencje członkiem ORPiP, delegatem na Okręgowy Zjazd przez 5 kadencji, delegatem na Krajowy Zjazd jedną kadencję, uczestniczyłam w pracach kilku Komisji Zawodowych przy OIPiP, byłam członkiem Fundacji Wszystko dla Zdrowia przy ORPiP, pracowałam w komisjach skrutacyjnych, konkursowych na stanowiska kierownicze w placówkach ochrony zdrowia. Przez cały czas pracy na rzecz samorządu zawodowego starałam się jak najwięcej robić dla mojego zawodu. Priorytetem dla mnie było popieranie projektów utworzenia dużej ilości kursów dla pielęgniarek, aby dobrze wyszkolone pochylały się nad łóżkiem chorego. Mam tą satysfakcję, że pielęgniarki to grupa zawodowa posiadająca duże umiejętności, wiedzę
i doświadczenie w swoim zawodzie. Szkoda tylko, że jest nas tak mało, a średnia wieku przekraczająca 50 lat nie satysfakcjonuje ani nas, ani pacjentów, czy ich rodzin.

W tym miejscu pragnę wspomnieć, że poza pracą zawodową również udzielam się społecznie w innych dziedzinach. Jestem trzecią kadencję radną w gminie Tuszyn, byłam ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim, działam czynnie w kilku stowarzyszeniach: Kocham Tuszyn, Tuszyn Kultury, OSP. Pisałam artykuły do lokalnej prasy, najczęściej o tematyce medycznej, promującej zdrowy styl życia, prowadziłam Kronikę szpitala w Tuszynie, byłam przewodniczącą Rady Rodziców w szkole moich dzieci, przewodniczącą Rady Dzielnicy, organizowałam akcje charytatywne dla potrzebujących (wypoczynek letni dla potrzebujących dzieci, szlachetna paczka, wigilia dla wszystkich mieszkańców organizowana przez SP nr 2, wigilia dla dzieci w pieczy zastępczej, pomiar parametrów życiowych dla wszystkich chętnych podczas imprez plenerowych, byłam wolontariuszem w Fundacji „Dom w Łodzi”, współpracuję z Fundacją „Ja i mój dom”, Fundacją „Daj Szansę”, Fundacją „Idziemy Razem”).

Od trzynastu lat jestem zawodową mamą, prowadzę Specjalistyczną Rodzinę Zastępczą dla chorych dzieci w pieczy zastępczej. Wiem, co to znaczy opiekować się niepełnosprawną osobą, z jakimi problemami i trudnościami borykają się ci, których ten problem dotyczy.

W tym roku podjęłam decyzję o kandydowaniu na posła w wyborach do Sejmu RP, zarządzonych na 15 października 2023 roku. W związku z tym bardzo proszę o głosy na mnie, aby głos pielęgniarki – społecznika mógł być wysłuchany w miejscu, gdzie tworzy się prawo. Wszyscy wiemy, że my pielęgniarki – jako grupa zawodowa dużo osiągnęliśmy, jednakże jest jeszcze wiele do zrobienia. Nic o nas bez nas.

Maria Krawczyk

 




Terminy spotkań Koła Emerytowanych Pielęgniarek i Położnych w roku 2023
9 stycznia; 13 lutego; 13 marca; 3 kwietnia; 8 maja; 11 września; 9 października; 13 listopada; 11 grudnia




Częstochowa, dn. 10.08. 2022r.

Adwokat                                                                           

dr Jacek Wiatrowski

Adiunkt Akademii Polonijnej w Częstochowie

e-mail:jwiatrowski@ap.edu.pl

orcid.org/0000-0001-7032-5036, Poland

                                                           Szanowni Państwo

                                                           Koleżanki i Koledzy

                                                           wykonujący

                                                           Zawód Zaufania Publicznego

              Jako praktykujący adwokat, jak również pracownik naukowy  zajmujący się badaniem dostępności do wykonywania zawodów zaufania publicznego oraz wykładowca akademicki studentów o profilach medycznych i prawniczych, pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z prośbą, o wypełnienie ankiety badawczej dotyczącej wykonywania medycznych zawodów zaufania publicznego w dobie pandemii COVID- 19. Rzeczona ankieta jest anonimowa i ma na celu określenie sprawności funkcjonowania zawodów medycznych na nieoczekiwane zjawiska kryzysowe związane z sytuacją pandemiczną. Ankieta ta stanowi kontynuacje mojej pracy badawczej w obszarze  przygotowania nowego opracowania monograficznego zatytułowanego „Znaczenie i organizacja  zawodów zaufania publicznego dla bezpieczeństwa państwa w dobie pandemii COVID-19”, co  wpisuje się także i stanowi kontynuację oraz uzupełnienie  mojej ostatniej publikacji naukowej pt. „Uwarunkowania i ekonomiczno -prawny charakter  wykonywania prawniczych profesji zaufania publicznego w konfrontacji z zawodem lekarza” wydanej nakładem Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie na przełomie roku 2020/2021 oraz przygotowanej już do druku monografii pt. „Wpływ epidemii COVID-19 na sektor usług w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów zaufania publicznego”.  Zważywszy na powyższe okoliczności, a nade wszystko  celem rzetelności i obiektywizmu przeprowadzonych badań, będę zobowiązany za udostepnienie przedmiotowego linku https://forms.gle/ZkMqabCcbxJoEgEEA w formularzu google, jak najszerszej grupie respondentów wykonujących  zawód zaufania publicznego, celem wypełnienia rzeczonej ankiety. W załączeniu skan pisma z oficjalna prośbą.  

Bardzo dziękuję i łączę wyrazy szacunku

Jacek Wiatrowski

 

Kancelaria Adwokacka
dr Jacek Wiatrowski Adwokat
ul. Sienna 57/7, 00-820 Warszawa

adres do korespondencji:
Filia Kancelarii Adwokackiej
ul. Traugutta 77 T, 42-200 Częstochowa


 




Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie stosowania nowych wzorów dokumentów prawa wykonywania zawodu pielęgniarki, prawa wykonywania zawodu położnej, ograniczonego prawa wykonywania zawodu pielęgniarki oraz ograniczonego prawa wykonywania zawodu położnej.

Komunikat







Ogólnopolski Program Leczenia

Szanowni Państwo,

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych została partnerem merytorycznym Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran oraz objęła to wydarzenie nadzorem naukowym. 

Kursy dedykowane są głównie kadrze pielęgniarskiej i położniczej. Kursy będą odbywały się w trybie online zaś  dział  jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, a po jego ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat.

W załączeniu przesyłam grafiki z programem i harmonogramem I cyklu szkoleń.

Poniżej przesyłam również link do rejestracji nawydarzenie: 

http://bit.ly/Kurs_PTLR

 

link do strony dedykowanej Ogólnopolskiemu Programowi Leczenia Ran PTLR:

Ogólnopolski Program Leczenia Ran Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran - Intro | Webinar Online – Termedia

 

 

 




Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich Oddział Łódzki, które odbędzie się 22 października 2020 r. (we wspomnienie św. Jana Pawła II), o godzinie 15:30 w domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego przy ul. Krośnienskiej 9 (obok szpitala im. M. Kopernika w Łodzi).
Serdecznie zapraszamy obecnie pracujące pielęgniarki i położne a także te które już są na zasłużonej emeryturze.

Program spotkania:

ks. Juliusz Lasoń




NAGRODY PIELĘGNIARSKIEJ KRÓLOWEJ SZWECJI DLA PIELĘGNIAREK WALCZĄCYCH Z COVID-19

Trwa piąta polska edycja nagrody pielęgniarskiej pod patronatem JKM Królowej Szwecji. Do 6 listopada 2020 r. wszystkie pielęgniarki i pielęgniarze aktywni zawodowo oraz osoby studiujące pielęgniarstwo, mogą zgłaszad pomysły, usprawniające opiekę zdrowotną w czasach COVID-19. Zwycięzca otrzyma stypendium 25000 zł, dyplom od JKM Królowej Szwecji oraz indywidualny staż. Organizatorem stypendium w Polsce jest Fundacja Medicover.

Edycja Queen Silvia Nursing Award 2020:

„Fundacja Medicover od wielu lat realizuje projekty wspólnie z pielęgniarkami. Pandemia COVID-19 pokazała wyraźnie, jak ważną rolę na całym świecie odgrywają pielęgniarki i pielęgniarze. Dlatego w edycji 2020 chcemy podziękować i nagrodzić kreatywne pielęgniarki i pielęgniarzy, którzy każdego dnia walczą z COVID-19.”- mówi Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.
To prestiżowe stypendium przyznawane jest każdego roku i obecnie organizowane jest w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Polsce, Litwie oraz w Uniwersytecie w Waszyngtonie.

 

Naszym wspólnym celem jest umożliwienie rozwoju pielęgniarkom i pielęgniarzom, dlatego uprzejmie proszę o przekazanie informacji o konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii pielęgniarkom i pielęgniarzom z Paostwa otoczenia.

ZŁÓŻ WNIOSEK DO 6 LISTOPADA 2020 R.

www.QueenSilviaNursingAward.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:
Agnieszka Karasioska, Fundacja Medicover, tel. +48 881 068 252, agnieszka.karasinska@medicover.pl




Lublin, dn.17.03.2020r.

KOMUNIKAT
W związku ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce, a także ogłoszeniem przez WHO pandemii COVID-19, położne podstawowej opieki zdrowotnej powinny świadczyć opiekę z zachowaniem szczególnych zasad w realizacji opieki nad podopiecznymi (w szczególności w zakresie opieki realizowanej nad ciężarnymi, położnicami i noworodkami w ramach wizyt patronażowych oraz nad kobietami po operacjach ginekologicznych w środowisku domowym).
Świadczenia położnej POZ obejmują kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczoneonatologiczno-ginekologiczną nad populacją objętą opieką, w tym w szczególności:
- edukację w zakresie planowania rodziny,
- opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu, w tym edukację przedporodową realizowaną u kobiet w ciąży (w tym w ciąży wysokiego ryzyka), począwszy od 21. (dwudziestego pierwszego) tygodnia ciąży do terminu rozwiązania,
- opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych,
- opiekę w chorobach ginekologicznych, w tym opiekę pielęgnacyjną nad kobietą po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej obejmującą okres od momentu wypisu ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej, realizowane na podstawie skierowania lekarza oddziału, który wykonał operację,
- wykonywanie zgodnie z posiadanymi kompetencjami, iniekcji i zabiegów na podstawie zleceń innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego, w gabinecie położnej POZ i w domu pacjenta,
- opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.
Mając na uwadze wytyczne zawarte w Komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARSCoV-2 (https://www.gov.pl/ web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-wsprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz) oraz Komunikatu (NFZ) do świadczeniodawców POZ w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (https://www.nfz.gov.pl/ aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dlaswiadczeniodawcow,7644.html), w celu zminimalizowania ryzyka transmisji infekcji COViD-19, należy ograniczyć bezpośrednie kontakty położnej POZ nie tylko z pacjentkami przebywającymi w swoich domach, ale również w gabinecie położnej, proponując realizację porad i wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności, o ile czasowe zaniechanie świadczeń wykonywanych osobiście nie zagraża pogorszeniem stanu zdrowia podopiecznych (w szczególności ciężarnych, położnic i noworodków/niemowląt do 2. miesiąca życia, kobiet po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej, kobiet w każdym okresie życia).
Pierwsza wizyta patronażowa powinna się odbyć bezwzględnie w miejsca pobytu matki i dziecka nie później niż w ciągu 48 godzin od otrzymania przez położną zgłoszenia urodzenia dziecka, podczas której położna przede wszystkim jest zobowiązana dokonać oceny stanu zdrowia położnicy i noworodka oraz zwrócić uwagę na relacje w rodzinie i wydolność opiekuńczą rodziny, a także udzielić porady laktacyjnej.
Podczas tej wizyty patronażowej pacjentka może złożyć oświadczenie o przysługującym jej prawie do świadczeń opieki zdrowotnej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności (https://nipip.pl/koronawirus/).
Należy pamiętać, że każda wizyta domowa – wizyta patronażowa powinna być zawsze poprzedzona rozmową telefoniczną, podczas której położna POZ jest zobowiązana uzyskać odpowiedź na podane niżej pytania:
1. Czy w okresie ostatnich 14 dni pacjentka przebywała w rejonach transmisji koronawirusa? (lista krajów publikowana jest codziennie na stronie www.gis.gov.pl)
2. Czy w okresie ostatnich 14 dni pacjentka miała kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS CoV-2?
3. Czy pacjentka lub współmieszkańcy manifestują objawy ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka >38 st. C wraz z kaszlem lub dusznością)?.
W przypadku twierdzącej odpowiedzi na co najmniej jedno z dwóch pierwszych pytań realizacja świadczeń zdrowotnych w środowisku domowym powinna odbywać się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (w tym z zastosowaniem środków ochrony osobistej) – zgodnie z wytycznymi GIS.
Natomiast w przypadku, gdy pacjentka lub współmieszkańcy manifestują objawy ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka >38 st. C wraz z kaszlem i/lub dusznością), należy rozważyć odroczenie terminu udzielenia świadczenia obejmującego opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych, czy też podjęcie decyzji o czasowym zawieszeniu wizyt patronażowych i realizowaniu wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności (o ile czasowe zaniechanie świadczeń wykonywanych osobiście nie zagraża pogorszeniem stanu zdrowia podopiecznych), a pacjentka powinna otrzymać sugestię skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub bezpośredniego udania się do oddziału zakaźnego / obserwacyjnozakaźnego (unikając transportu publicznego i skupisk ludzi) – zgodnie ze schematem postępowania dla POZ i NiŚoZ (https://www.gov.pl/ web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektorasanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz).
Należy podkreślić, że nieograniczone porady i wizyty z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności, obejmujące opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowane w ramach kolejnych wizyt patronażowych mogą w istotny sposób ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, ułatwiać izolację osób, mogących zarażać wirusem innych oraz rozwiewać obawy podopiecznych dotyczące ich sytuacji zdrowotnej.
Porady i wizyty z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności mogą być udzielanie wyłącznie w sytuacji, gdy zakres niezbędnych czynności do zrealizowania na rzecz pacjenta, nie wymaga osobistej obecności personelu medycznego.
Jeśli po zdalnym wywiadzie zachodzi konieczność bezpośredniej opieki nad matką i dzieckiem w środowisku domowym, to wizyta patronażowa musi być bezwzględnie zrealizowana.
Teleporady nie mogą uniemożliwiać czy też zastępować bezpośrednią wizytę położnej POZ w środowisku matki i dziecka, gdy jest ona niezbędna, uzasadniona stanem zdrowia położnicy i jej dziecka.
W każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia obejmującego opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych, a szczególnie w razie podjęcia decyzji o czasowym zawieszeniu wizyt patronażowych i realizowaniu wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności (co powinno być bezwzględnie udokumentowane), należy ocenić i wziąć
pod uwagę uwarunkowania i ryzyko dotyczące stanu zdrowia pacjentów (położnicy i jej dziecka) oraz prawdopodobieństwo jego pogorszenia.
W sytuacji, gdy położnica nie wyraża zgody na wizytę patronażową w miejscu pobytu matki i dziecka, fakt ten powinien być odnotowany w dokumentacji medycznej, a położna jest zobowiązana do udzielenia porady z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności.
Ponadto, aby zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 w odniesieniu do kobiet ciężarnych, edukację przedporodową skierowaną do kobiet w ciąży (w tym w ciąży wysokiego ryzyka), począwszy od 21. (dwudziestego pierwszego) tygodnia ciąży do terminu rozwiązania, należy realizować w formie porady z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności.

KONSULTANT KRAJOWY W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA GINEKOLOGICZNEGO I POŁOŻNICZEGO

Dr hab. n. o zdr. GRAŻYNA IWANOWICZ-PALUS
Katedra i Zakład Rozwoju Położnictwa
Wydział Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
20-081 Lubl in ul . Sta szi ca 4-6
tel. 81 448 68 40; 81 448 68 42; 603 234 560
e-mail: grazyna.iwanowicz-palus@umlub.pl



Radzenie sobie ze stresem oraz profilaktyka zespołu wypalenia

Zapraszamy pielęgniarki i położne do udziału w warsztatach psychologicznych nt. "Radzenie sobie ze stresem oraz profilaktyka zespołu wypalenia".
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi ul. E. Plater 34 dnia 9 marca 2020 r. od godz. 15.30. do 20.00. Zapisy do dnia 6 marca 2020 r.
Zapisy pod numerem telefonu 42 639 92 62 lub poprzez wysłanie wiadomości email na adres kursy@oipp.lodz.pl z uwzględnieniem takich danych jak imię i nazwisko, nr PWZ i nr telefonu.




E-recepty

Szanowni Państwo,

przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom.

Łódzki OW NFZ zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na bezpłatne szkolenia. Możemy je zorganizować we wskazanych przez Państwa lokalizacjach i terminach.

Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań odpowiemy również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowiemy o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Przedstawiciel NFZ odpowie na Państwa pytania związane z e-receptą i wnioskami o dofinansowanie zakupu oprogramowania wykorzystywanego do zapewnienia możliwości wystawiania elektronicznych zaświadczeń lekarskich lub dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej ( na wnioski czekamy do 10 sierpnia).

Pierwszy etap wdrożenia e-recepty jest już zakończony. Wszystkie apteki i punkty apteczne zostały podłączone do platformy e-zdrowie (P1). Wśród pacjentów wzrasta świadomość i zainteresowanie e-receptą oraz bezpłatną aplikacją Ministerstwa Zdrowia – Internetowym Kontem Pacjenta (tylko w okresie kwiecień-czerwiec br. blisko 3-krotny wzrost liczby logowań).

E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) oferują przyjazne i oczekiwane przez pacjentów funkcjonalności, w tym m.in.:

•    możliwość wykupienia przepisanych leków (e-recept) w różnych aptekach bez utraty refundacji,
•    częściową realizację recepty – nie trzeba w tym samym czasie wykupić wszystkich opakowań leku i nie ma konieczności brania odpisu,
•    jeśli pacjent choruje przewlekle, to po ustaleniu z lekarzem może dostać kolejną e-receptę bez konieczności wizyty w gabinecie,
•    możliwość sprawdzenia, jak przyjmować lek i w jakiej dawce,
•    dostęp do danych dzieci do 18 roku życia.

Przedstawiciele środowiska medycznego wskazują natomiast na:
•    wygodę,
•    wzrost bezpieczeństwa,
•    większą kontrolę nad procesem terapeutycznym.

Przypominamy, że wystarczy jedynie 5 kroków, aby Podmioty Lecznicze oraz Praktyki mogły wystawiać e-recepty i korzystać z zalet rozwiązań informatycznych w ochronie zdrowia.
W celu podłączenia się Podmiotu Leczniczego bądź Praktyki do systemu P1 (e-zdrowie) należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL).

Film instruktażowy, który krok po kroku prowadzi przez złożenie wniosku o dostęp do systemu P1 (e-zdrowie) w RPWDL jest dostępny na Youtube, link TUTAJ

Po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do systemu P1 (e-zdrowie), należy zgłosić się do dostawcy Państwa systemu gabinetowego i uzyskać moduł e-recepty, dzięki czemu wystawianie e-recept będzie możliwe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej CSIOZ i zakładki dedykowanej e-recepcie. W sekcji „dla Podmiotów Leczniczych” zamieszczone są pomocne dokumenty, m.in. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 19 457 –  infolinia CSIOZ jest dostępna 7 dni w tygodniu w godzinach 6-21 oraz do przesyłania pytań na adres e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

W sprawie szkoleń proszę o kontakt e-mail: rzecznik@nfz-lodz.pl  tel. komórkowy 783 150 110

Szkolenia organizowane w  Łodzi:

3.09.2019 r. o godz. 11:00 w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu
10.09.2019 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego
10.09.2019 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

 

Z wyrazami szacunku

Anna Leder

rzecznik prasowy ŁOW NFZ




Zaproszenie do konkursu LIDER E-ZDROWIA 2019.

Informacja prasowa o e-recepcie.

Szczegóły w linku do artykułu na stronie www ŁOW NFZ

https://www.nfz-lodz.pl/dla-swiadczeniodawcy/dlaswiadczeniodawcow/8490-lider-e-zdrowia-2019

oraz w informacji poniżej (załącznik do umieszczenia)

Załącznik




Bełchatów, dnia 25.04.2019 r.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi


W odpowiedzi na prośbę dot. wydania opinii w sprawie podania iniekcji domięśniowej produktów leczniczych Olfen 75 mg i Dicloratio 75 mg w domu pacjenta, w gabinecie POZ przez pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej proszę o przyjęcie:
     Podawanie leków przez pielęgniarkę regulują m.in.następujące przepisy prawne:
 Art. 4.1 ustawy z dnia 15.07.2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej stanowi, że wykonywanie zawodu pielęgniarki polega na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, a m.in. realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.(rodzaj i zakres świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych, które mogą być udzielane bez zlecenia lekarskiego przez pielęgniarkę i położną określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28.02.2017 r.)
Zgodnie z art. 15.1 ww ustawy pielęgniarka wykonuje zlecenia lekaskie zapisane w dokumentacji medycznej (zapis nie dotyczy zleceń wykonywanych w stanach nagłego zagrożenia życia). Zlecenie lekarskie powinno zawierać: oznaczenie świadczeniodawcy, dane świadczeniobiorcy (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania), nazwę zleconego leku, dawkę, drogę podania, czasokres stosowania,  warukni podania leku (w gabinecie, w domu chorego), podpis i pieczątkę lekarza zlecającego, datę zlecenia.
Wzór skierowania na realizację zleceń pozostających w zakresie zadań pielęgniarki POZ, położnej POZ, pielęgniarki medycyny szkolnej jest zawarty w załączniku do Zarządzenia  Nr120/2018/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
Za zlecenie lekarskie odpowiedzialność ponosi lekarz.
Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne z 6.09.2001 r. (z poźn. zm.) szczegółowe informacje dot. m.in. dawkowania, sposobu podawania leków z uwzględnieniem wszystkich informacji mających wpływ na bezpieczeństwo i skuteczność produktu leczniczego zawarte są w Charakterystyce Produktu Leczniczego (które są publikowane na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).
Każdy produkt leczniczy dopusczony do obrotu musi posiadać CHPL.
W przypadku Olfenu 75, roztwór do wstrzykiwań w ww Charakterystyce zapisano:
"Ze względu na możliwość wystąpienia reakcji anafilaktycznych, również wstrząsu, pacjenci muszą być pod obserwacją przez co najmniej godzinę po wstrzyknięciu domięśniowym produktu Olfen 75, w pobliżu działającej aparatury ratowniczej. Powyższe postępowanie należy wyjasnić pacjentowi."
Charkaterystka Produktu Leczniczego Dicloratio 75mg zawiera m.in. zapis:" W związku z możliwością wystąpienia reakcji anafilaktycznej, w tym wstrząsu anafilaktycznego, musi być dostępny prawidłowo funkcjonujący sprzęt niezbędny w nagłych przypadkach. Pacjenta należy obserować, co najmniej 1 godzinę, po wstrzyknięciu produktu leczniczego."
     Pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej realizuje zlecenia lekarskie w gabinecie pielęgniarki poz i w domu chorego  w oparciu o rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1248, tekst jednolity Dz. U. 2016 r. poz. 86).
Rozporządzenie to wskazuje wyposażenie gabinetu pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej oraz nesseseru pielęgnarskiego.
Nadmieniam, że aparatura ratownicza nie wchodzi w skład wyposażenia gabinetu pielęgniarki poz ani nesesera pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.
     Przed podaniem leku pielęgniarka powinna się zapoznać z informacjami zawartymi w Charakterystyce Produktu Lecznieczego i bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Jeżeli zlecenie jest sprzeczne z warunkami podania leku, kategorią dostępności leku, informacjami zawartymi w ChPL pielęgniarka ma prawo odmówić podania leku. Zgodnie z art. 12.1 ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej pielęgniarka, położna mogą odmówić wykonania zlecenia lekarskiego oraz wykonania innego świadczenia zdrowotnego niezgodnego z ich sumieniem lub zakresem posiadanych kwalifikacji, podając niezwłocznie przyczynę odmowy na piśmie przełożonemu lub osobie zlecającej. Pielegniarka ma obowiazek niezwłocznego uprzedzenia pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego bądź opiekuna faktycznego o takiej odmowie i wskazania realnej możliwości uzyskania tego świadczenia u innej pielęgniarki, położnej lub w podmiocie leczniczym.
W przypadku odstąpienia od realizacji świadczeń zdrowotnych, pielęgniarka i położna mają obowiązek uzasadnić i odnotować te fakt w dokumentacji medycznej.
W przypadku watpliwości dot. podawania leków o nazie Olfen 75 mg i Dicloratio 75 mg ma zastosowanie opinia Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego mgr Alicji Stanikowskiej wydana na podstawie ww przepisów prawnych  oraz zapisów zawartych w Charakterystkach Produktów Leczniczych.

Nadmieniam, że trwają przygotowania nad opracowaniem opinii Konsultanta Krajowego w sprawie podawania leków o nazwie Oflen 75 i Dicloratio 75 przez pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.


Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego
dla woj. łódzkiego
mgr Barbara Mucha
 




Zapytanie ofertowe


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi 

zaprasza 

do wzięcia udziału zapytaniu ofertowym na wybór firmy wykonawczej

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w zapytaniu ofertowym na przebudowę i rozbudowę budynku biurowo – administracyjno - dydaktycznego położonego w Łodzi się przy ul. Emilii Plater 34.

Modernizacja budynku, obejmująca roboty związane z ociepleniem ścian zewnętrznych, dachu, odtworzenie instalacji odgromowej, wymianę orynnowania  oraz rozbudowę wejścia głównego. Projekt budowlany do wglądu w siedzibie Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.

Budynek  zlokalizowany jest w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34, na działce ewidencyjnej nr 73/1, obręb B 50.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu planowanych prac, danych technicznych oraz stanu technicznego budynku  można uzyskać w siedzibie OIPiP w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr  42 6336963.

Oferty należy składać do dnia 20.05.2019 w siedzibie Izby lub na maila biuro@oipp.lodz.pl  do godziny 12.00 (liczy się data i godzina wpływu do Biura OIPiP w Łodzi).

Wybór wykonawcy dokumentacji projektowej nastąpi w dniu 22 maja 2019 r.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia do podmiotów, które przedstawią oferty z zapytaniem dotyczącym dodatkowych informacji, dokumentów lub wyjaśnień.

 

Zastrzega się możliwość nie dokonania wybory którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyny

Zapytanie ofertowe nie podlega prawu zamówień publicznych.




Pielgrzymka do grobu Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Szanowne Panie Położne/Pielęgniarki

W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi mam zaszczyt zaprosić Panią w dniu 5 marca 2019 r. na pielgrzymkę do grobu Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, znajdującego się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi przy ul. Kościelnej 8/10, gdzie będzie sprawowana Msza Święta koncelebrowana przez Biskupa Adama Lepę w godzinę Miłosierdzia Bożego tj. o 15:00.

PRZEWODNICZĄCA
Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych
Agnieszka Kałużna

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 27 lutego 2019 r. pod numerem tel. 42 633-69-63 lub mailowo: biuro@oipp.lodz.pl

 

PROGRAM
15:00 – 16:00 Msza Święta
16:00 – 16:30 Słowo Biskupa Adama Lepy skierowane do zgromadzonych
16:30 – 16:45 złożenie kwiatów przy grobie Stanisławy Leszczyńskiej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
17:15 Lunch w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34




Pismo Wiceprezes NRPiP

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam pismo Wiceprezes NRPiP wraz z projektem komunikatu oraz komunikatem CKPPiP w sprawie elektronicznych Kart Kształcenia uczestników szkoleń specjalizacyjnych. Poniżej również link do komunikatu CKPPiP.

http://www.ckppip.edu.pl/news/296/121/Komunikat/d,zam_pub_all.html

 

PROJEKT Komunikatu.docx

SKMBT_C28019012114300.pdf

SKMBT_C28019012114301.pdf




Komunikat

Komunikat dotyczący obowiązku sprawozdawczego za rok 2018 dla prowadzących działalność leczniczą na terenie województwa łódzkiego: podmiotów leczniczych, indywidualnych i grupowych praktyk lekarzy oraz lekarzy dentystów, indywidualnych i grupowych praktyk pielęgniarek oraz położnych.

czytaj komunikat

terminy sprawozdań za 2018 r.




Komunikat

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza osoby zainteresowane do pełnienia funkcji

Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pielęgniarstwa opieki długoterminowej dla województwa łódzkiego

Wymogi kwalifikacyjne zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 890 ze zm.)
„(…) art. 3 ust. 1 Konsultantem może być osoba, która posiada tytuł specjalisty w danej dziedzinie medycyny, farmacji lub innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, a w przypadku braku specjalisty w danej dziedzinie – w dziedzinie pokrewnej, oraz daje rękojmię należytego i bezstronnego wykonywania zadań konsultanta.”

Należy złożyć następujące dokumenty:
- CV,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez OIPiP,
- zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu,
- prawo wykonywania zawodu,
- dyplomy,
- inne dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje.

Komplet powyższych dokumentów należy złożyć w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, ul. Emilii Plater 34, najpóźniej do dnia 8 lutego 2019 r do godziny 14:00 (decyduje data wpływu do Biura OIPiP w Łodzi).

Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy biura Okręgowej Izby pod nr tel. 042 633 69 63




Praca

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi poszukuje osoby do pracy w biurze OIPiP na stanowisko:

III specjalisty ds. kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych

Wymagane kwalifikacje niezbędne:
- wykształcenie wyższe (kierunek pielęgniarstwo/położnictwo lub inne mające zastosowanie w kształceniu podyplomowym)
- aktualne zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej
- minimum 5 - letni staż pracy w zawodzie pielęgniarki/położnej
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku

Dodatkowe:
- kreatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizatorskie, etyczna postawa zgodna z zasadami Kodeksu Etyki zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej
- biegła znajomość obsługi komputera (MS Office)
- umiejętność korzystania z komunikacji internetowej
- obowiązkowość przy realizacji zadań
- punktualność, rzetelność

Warunki pracy:
- wymiar czasu pracy: pełny etat – 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy
- zatrudnienie - umowa na zastępstwo
- przewidywane zatrudnienie: po decyzji Prezydium wymagane dokumenty:
- list motywacyjny
- CV
- kopia dyplomu ukończenia studiów
- kopia zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej

Wymagane dokumenty na ww. stanowisko należy składać najpóźniej w terminie do 26 listopada 2018 r. (decyduje data wpływu do biura OIPiP) do godz. 14:00 w sekretariacie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.




Warsztaty psychologiczne

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W ŁODZI, ZAPRASZA NA WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

I - 17 października 2018 r. o godz.  15.00 – „Zarządzanie emocjami”

II - 7 listopada 2018 r. o godz. 15.00 – „Techniki pracy pielęgniarki w kontakcie z trudnym pacjentem”

Informacji udziela Dział Kształcenia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych ul. Emilii Plater 34, w godzinach pracy biura, pod nr tel.  42 639 92 62.

1.    Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny pod w/w numerem.
2.    W dniu warsztatów należy posiadać zaświadczenie o dwuletnim opłacaniu składek na rzecz OIPiP w Łodzi.
 




Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału zapytaniu ofertowym na wybór firmy projektowej

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w zapytaniu ofertowym na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej  modernizacji budynku  mieszczącego w Łodzi się przy ul. Emilii Plater 34.

Kompleksowa dokumentacja projektowa przygotowana będzie celem wyłonienia wykonawcy oraz wykonania robót modernizacji budynku, obejmującej roboty związane z ociepleniem ścian zewnętrznych, dachu, odtworzenie instalacji odgromowej, wymianę orynnowania  oraz modernizację wejścia głównego i patio.
Budynek  zlokalizowany jest w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34, na działce ewidencyjnej nr 771/18, obręb 21.
Szczegółowe informacje dotyczące zakresu planowanych prac, danych technicznych oraz stanu technicznego budynku  można uzyskać w siedzibie OIPiP w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34. od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr  42 6336963.

Oferty należy składać do dnia 03.09.2018 w siedzibie Izby lub na maila biuro@oipp.lodz.pl do godziny 12.00 (liczy się data i godzina wpływu do Biura OIPiP w Łodzi).

Wybór wykonawcy dokumentacji projektowej nastąpi w dniu 4 sierpnia 2018 r.
 
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia do podmiotów, które przedstawią oferty z zapytaniem dotyczącym dodatkowych informacji, dokumentów lub wyjaśnień.

Zastrzega się możliwość nie dokonania wybory którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyny.

Zapytanie ofertowe nie podlega prawu zamówień publicznych.
 




Dot. praktyk zawodowych pielęgniarek i położnych - WAŻNE!!!

  Nowelizacja ustawy o odpadach – 24 lipca 2018 r. mija termin złożenia wniosku o wpis do BDO! 

Szanowni Państwo, 

Uprzejmie informujemy, iż w związku z nowelizacją ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z pózn. zm.), pielęgniarki i położne  prowadzące podmioty wykonujące działalność leczniczą, będący wytwórcami odpadów są zobowiązani do złożenia wniosku o wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, prowadzonego przez marszałka województwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę podmiotu (art. 50 ust. 1 pkt 5 lit e w związku z art. 234 ustawy o odpadach). Rejestr ten stanowi integralną część Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

 Wniosek o wpis do rejestru należy złożyć w terminie do dnia 24 lipca 2018 r.

 Wniosek składa się przez wypełnienie formularza rejestrowego zamieszczonego na stronie internetowej www.bdo.mos.gov.pl (zakładka: Wnioski do pobrania), oraz w formie pisemnej.

 Do wniosku o wpis, składanego w formie pisemnej, należy dołączyć oświadczenie o spełnieniu wymagań niezbędnych do wpisu do rejestru oraz oświadczenie potwierdzające, że dane zawarte w tych wnioskach są zgodne ze stanem faktycznym. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

 W załączeniu przesyłamy przykładowy wzór oświadczenia.

 Wniosek o wpis nie podlega opłacie rejestrowej.




Szkolenie

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi organizuje szkolenie poświęcone aktualnym zagadnieniem dotyczącym praktyki aptekarskiej.

Program szkolenia obejmuje dwa tematy, które będą przedstawione przez mgr farm. Mariana Witkowskiego:

Termin i miejsce szkolenia:
15 maja 2018 roku (wtorek) godz. 15.30;
gmach Wydziału Farmaceutycznego UM w Łodzi, ul. Jana Muszyńskiego 1, aula główna.

Uczestnikom szkolenia zostaną przyznane 4 punkty edukacyjne.

Serdecznie zapraszam członkinie i członków OIPiP w Łodzi do udziału w tym szkoleniu.

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia uprzejmie prosimy o przesłanie na adres: biuro@oipp.lodz.pl do dnia 11 maja 2018 r.
 

Z poważaniem
Paweł Stelmach
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi
tel. 42 6573038




Specjalista ds. ekonomicznych – kasjer

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi poszukuje osoby do pracy w biurze OIPiP na stanowisko:

specjalisty ds. ekonomicznych – kasjer

Do głównych zadań osoby zajmującej stanowisko specjalisty będzie należało:


Wymagane kwalifikacje niezbędne:

Dodatkowe:

Warunki pracy:

Wymagane dokumenty:

 

Wymagane dokumenty na ww. stanowisko należy składać najpóźniej w terminie do 22 maja 2018 r. (decyduje data wpływu do biura OIPiP) do godz. 14:00 w sekretariacie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.




Bieg "Recepta na zdrowie"

Szanowni Państwo
 
W sobotę, 9 czerwca 2018 roku odbędzie się w Łodzi bieg RECEPTA NA ZDROWIE, którego organizatorem tytularnym jest  Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi. Bieg ma charakter OPEN i jest dostępny dla wszystkich chętnych.
W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi mam przyjemność zaprosić członków Państwa samorządów ich rodziny i przyjaciół do uczestnictwa w tym biegu.

Na biegaczy i ich rodziny z całej Polski w łódzkim Arturówku czekać będzie moc atrakcji.

O godzinie 12.00 ruszy bieg główny na dystansie 10 kilometrów, w pięknej scenerii lasu Łagiewnickiego.

Organizatorzy zapraszają również na rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci. Najmłodsi będą mogli wystartować od godziny 10.00 w biegach na krótkim dystansie, a starszych zapraszamy do miasteczka fitness.

Dla wszystkich uczestników przygotujemy również „kącik malucha”, czyli możliwość zostawienia pociech na czas biegu głównego pod fachową i bezpieczną opieką. To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Polsce.
Dla wszystkich uczestników pikniku w miasteczku medycznym ustawionym w pobliżu start/mety przy hotelu Prząśniczka (tam będzie siedziba Biura Zawodów) przewidzieliśmy m.in. bezpłatne badania ciśnienia krwi, poziomu cukru i wad postawy. Przeprowadzimy też zbiórkę krwi w specjalnym KRWIO-BUSIE.
 
Szczegółowe informacje i linki do zapisów na stronie:  http://www.receptanazdrowie.net.pl
 
Uprzejmie proszę o rozpropagowanie biegu i jego promocję wśród członków Państwa samorządów.

Wydarzenie na FB:   https://www.facebook.com/events/400905573688325/
PLAKAT  DO POBRANIA
Fanpage Biegu – (tu będą pojawiały się wszelkie informacje na bieżąco. Techniczne, o sponsorach itp.)  https://www.facebook.com/biegreceptanazdrowie/


Z poważaniem
Paweł Stelmach
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi
 




Kondolencje

 Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 7 marca 2018 roku

w wieku 90 lat zmarł

lekarz

Marian Kobos

 

specjalista chorób wewnętrznych,

Laureat odznaczenia „Zasłużony Nauczyciel Lekarzy”.

 

Pogrzeb odbędzie się

19 marca 2018 r. o godz. 13.15

na cmentarzu rzymskokatolickim „Doły”

w Łodzi, ul. Smutna 9.

 

Wyrazy współczucia Synowi

 

Profesorowi Józefowi Kobosowi

i pozostałym bliskim

 




Spotkanie eudykacyjne

 

ZAPRASZAMY POŁOŻNE i PIELĘGNIARKI DO UDZIAŁU W SPOTKANIU EDUKACYJNYM
Termin: 17.04.2018 (wtorek)
Godzina: 10:00 – 13:30

Miejsce: OIPiP, ul. Emilii Plater 34, Łódź

Tematyka:
1. Neurorozwojowe standardy postępowania z noworodkiem i niemowlęciem w zakresie pielęgnacji
2. Rozszerzanie diety zdrowego niemowlęcia a możliwość wystąpienia niepożądanych objawów ze strony układu pokarmowego, odpornościowego oraz skóry

 

Wwszystkie uczestniczki otrzymają:

W przerwie pomiędzy wykładami zapraszamy na poczęstunek
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy dokonać telefonicznie
w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi pod numerem tel.: 042 639 92 62
 

Udział w zajęciach jest bezpłatny, wykład organizowany jest w ramach cyklicznej współpracy z OIPiP w Łodzi.




Ogłoszenie o pracę

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi poszukuje osoby do pracy w biurze OIPiP na stanowisko:

I Specjalista ds. merytorycznych

Wymagane kwalifikacje niezbędne:
- wykształcenie wyższe - kierunek pielęgniarstwo/położnictwo lub inne mające zastosowanie na danym stanowisku
- ewentualnie: aktualne zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej
- znajomość zagadnień związanych z organizacją pracy na danym stanowisku
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku
 

Dodatkowe:
- kreatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizatorskie, etyczna postawa
- biegła znajomość obsługi komputera (MS Office)
- umiejętność korzystania z komunikacji internetowej
- obowiązkowość przy realizacji zadań
- punktualność, rzetelność
 

Warunki pracy:
- wymiar czasu pracy: pełny etat – 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy;
- zatrudnienie - umowa o pracę;
- przewidywane zatrudnienie: po decyzji Prezydium ;
 

Wymagane dokumenty:
- list motywacyjny,
- CV,
- kopia dyplomu ukończenia studiów,
- ewentualnie: kopia zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej
 

Wymagane dokumenty na ww. stanowisko należy składać najpóźniej w terminie do 8 stycznia 2018 r. (decyduje data wpływu do biura OIPiP) do godz. 16:00 w sekretariacie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.




Ogłoszenie o pracę

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi poszukuje osoby do pracy w biurze OIPiP na stanowisko:
I specjalisty ds. kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych
 

Wymagane kwalifikacje niezbędne:
- wykształcenie wyższe (kierunek pielęgniarstwo/położnictwo lub inne mające zastosowanie w kształceniu podyplomowym)
- aktualne zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej
- minimum 5- letni staż pracy - znajomość zagadnień związanych z organizacją kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku
 

Dodatkowe:
- kreatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizatorskie, etyczna postawa zgodna z zasadami Kodeksu Etyki zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej
- biegła znajomość obsługi komputera (MS Office)
- umiejętność korzystania z komunikacji internetowej
- obowiązkowość przy realizacji zadań
- punktualność, rzetelność
 

Warunki pracy:
- wymiar czasu pracy: pełny etat – 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy
- zatrudnienie - umowa o pracę
- przewidywane zatrudnienie: po decyzji Prezydium

Wymagane dokumenty:
- list motywacyjny
- CV
- kopia dyplomu ukończenia studiów
- kopia zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej

Wymagane dokumenty na ww. stanowisko należy składać najpóźniej w terminie do 16 listopada 2017 r. (decyduje data wpływu do biura OIPiP) do godz. 12:00 w sekretariacie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.




Komunikat o szkoleniu

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz Komisja Położnych zapraszają wszystkich zainteresowanych na szkolenie nt. "Rola i zadania położnej w propagowaniu karmienia piersią i rozwiązywaniu problemów laktacyjnych."

Szkolenie odbędzie się w dniu 9 grudnia 2017 r. w biurze Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34.

Karta zgłoszenia




Życzenia




KOMUNIKAT

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza osoby zainteresowane do pełnienia funkcji Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych Wymogi kwalifikacyjne zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 126)
„(…) art. 3 ust. 1 Konsultantem może być osoba, która posiada tytuł specjalisty w danej dziedzinie medycyny, farmacji lub innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, a w przypadku braku specjalisty w danej dziedzinie – w dziedzinie pokrewnej, oraz daje rękojmię należytego i bezstronnego wykonywania zadań konsultanta.”
 

Należy złożyć następujące dokumenty:
- CV,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez OIPiP,
- zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu,
- prawo wykonywania zawodu,
- dyplomy,
- inne dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje.

Komplet powyższych dokumentów należy złożyć w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, ul. Emilii Plater 34, najpóźniej do dnia 14 lipca 2017 r do godziny 14:00 (decyduje data wpływu do Biura OIPiP w Łodzi).
Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy biura Okręgowej Izby pod nr tel. 042 633 69 63




Pacjent niedożywiony - aspekt terapeutyczny i epidemiologiczny

Serdecznie zapraszamy na konferencję szkoleniową nt. Pacjent niedożywiony - aspekt terapeutyczny i epidemiologiczny, która odbędzie się w dniu 27 czerwca w godz. 8.30-14.00 w USK Nr 1 im. N. Barlickiego w  Łodzi - Aula im. Palucha - wejście od ul. Narutowicza 100

 

Karta zgłoszenia




Konsultant Wojewódzki

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza osoby zainteresowane do pełnienia funkcji

KONSULTANTA WOJEWÓDZKIEGO W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA DIABETOLOGICZNEGO
Wymogi kwalifikacyjne zgodnie z ustawą z dnia 6 listpoada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (t.j. Dz.U.z 2015 r. poz.126)
więcej informacji




Miejskie Centrum Medyczne "Widzew"

OGŁOSZENIE
Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi zatrudni od lipca 2017 r. na umowę w pełnym wymiarze godzin  - pielęgniarkę medycyny szkolnej.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:
Miejskie Centrum Medyczne "Widzew"
Al. Piłsudskiego 157
tel. 42 674 86 36
e-mail: sekretariat@mcmwidzew.pl




KOMUNIKAT

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi poszukuje osoby do pracy w biurze OIPiP na stanowisko:
II specjalisty ds.kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych

więcej informacji




KOMUNIKAT

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi zaprasza osoby zainteresowane do pełnienia funkcji KONSULTANTÓW WOJEWÓDZKICH W DZIEDZINACH:
- Pielęgniarstwa Psychiatrycznego
- Pielęgniarstwa Onkologicznego
- Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej

więcej informacji




Życzenia od OSI

Podziękowania i życzenia

W imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszekm i własnym w dniu naszego Święta życzę Wam - Drogie Koleżanki i Koledzy - wiele ciepłych słów uznania od Waszych przełożonych i współpracowników za ogrom zadań, jakie wykonujecie.

więcej informacji




OIPiP Katowice

Szanowni Państwo,
Przesyłamy Państwu pismo oraz link do strony OIPIP w Katowicach na której znajduje sie ankieta dotycząca głosowania "Mój sposób na profilaktykę chorób nowotworowych" - serdecznie zachecając do wypełnienia ankiety.
 - pismo
 - link:  http://www.izbapiel.katowice.pl/aktualnosci-oipip/2045-moj-sposob-na-profilaktyke-chorob-nowotworowych




Harmonogram

HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA W SPRAWIE ROZDZIELENIA KOLEJNEJ RATY PODWYŻEK DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH - ZA OKRES OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2016 R - DO DNIA 31 SIERPNIA 2017 R.
- więcej informacji



Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek
i Położnych w Łodzi

Adres:
91-762 Łódź, ul. Emilii Plater 34
tel. (42) 633 69 63; fax 633 68 74
e-mail: biuro@oipp.lodz.pl
NIP 725 10 54 451

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Ul. Sienkiewicza 24 II oddział w Łodzi
Nr konta: 20 1090 1304 0000 0000 3000 3869



BIP

Zaloguj się