Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Logowanie do systemu składek:

Podmiot grupowy   |   Użytkownik indywidualny


XXIV Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia

Opublikowano: 02.07.2024 r.


Serdecznie zapraszam na tegoroczny:
XXIV Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
KARPACZ, Hotel Sandra Spa
17 - 20 października 2024

PROGRAM:



Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku lub na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje lub po kliknięciu na tytuł szkolenia.

Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?

Opublikowano: 02.07.2024 r.

Już 4 lipca webinar „Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?”

4 lipca 2024 r. o godz. 20:00 Katarzyna Kałduńska, Prezeska Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim, tiktokerka edukująca o radzeniu sobie ze śmiercią oraz dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, ekspert opieki paliatywnej i twórca największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, pielęgniarz opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej opieki wystąpią w webinarze poświęconym rozmowie z bliską osobą, która umiera.

Zastanawiasz się, jak radzić sobie z atmosferą towarzyszącą spotkaniom blisko śmierci? Nie wiesz, jak rozmawiać z umierającym rodzicem czy dzieckiem, by nie obciążać go swoim cierpieniem? Rozmyślasz nad tym, jakie słowa będą ulgą, a jakie niepotrzebnym ciężarem
w rozmowie z bliskim, który odchodzi?

Zapraszamy na webinar „Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?”, który odbędzie się już 4 lipca 2024 r. o godz. 20:00.

Zapisz się jeszcze dziś: https://webinar.vicommi.pl/

Przy wirtualnym stole ekspertów zasiądą:

•    Katarzyna Kałduńska, Prezeska Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim, tiktokerka edukująca o radzeniu sobie ze śmiercią
•    dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, ekspert opieki paliatywnej i  twórca największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, pielęgniarz opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej opieki

Część dochodu z webinaru zostanie przeznaczona na działalność Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim!

 
Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa w webinarze.
Zapisz się już dziś, liczba miejsc jest ograniczona: www.webinar.vicommi.pl

czytaj dalej

List do medyków i medyczek – apel o solidarność w Strefie Gazy

Opublikowano: 21.06.2024 r.

Drodzy Państwo,

codziennie ratujecie życie i zdrowie każdego i każdej z nas. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, położne, wszyscy pracownicy służby zdrowia - to dzięki Wam, kiedy życzymy sobie w Polsce zdrowia, możemy liczyć na spełnienie się tych życzeń.

Niestety, są na świecie miejsca, w których dostęp do jakiejkolwiek opieki medycznej graniczy z cudem. To miejsca, w których leczenie ludzi naraża życie także tych, którzy niosą pomoc. Większość placówek medycznych nie funkcjonuje, sprzęt medyczny jest rozgrabiony lub zniszczony, a szpitale to często spalone ruiny. Polska Misja Medyczna zna je bardzo dobrze.

Takim miejscem jest obecnie Strefa Gazy, gdzie już 8 miesiąc trwa operacja wojskowa Izraela, która kosztowała życie już 35 tysięcy Palestyńczyków. Funkcjonuje tam zaledwie 12 z 36 szpitali, większość z nich zaledwie częściowo, prowadząc jedynie zabiegi medyczne ratujące życie. Pacjenci leżą na podłogach, brakuje zasilania, by obsłużyć respiratory, inkubatory czy monitory. Amputacje odbywają się bez znieczulenia, do dezynfekcji używa się octu winnego. Lekarze na miejscu są często bezsilni: nie mają środków do znieczuleń, antybiotyków, leków przeciwzapalnych, są w stanie pomóc zaledwie 3 z 10 osób, które przychodzą po wsparcie. Ludzie umierają, bo nie dostają pomocy medycznej ratującej życie, a którą powinien mieć zapewniony każdy, niezależnie od miejsca urodzenia, poglądów, koloru skóry czy narodowości.

Polska Misja Medyczna wspiera pracę tych, którzy ratują życie w Gazie. Palestyńscy lekarze nie mogli zawiesić swoich działań: żyją, pomagają i giną każdego dnia tego konfliktu. Na miejscu, w bombardowaniach, zginęło już niemal 500 pracowników medycznych: część z nich na służbie, ratując życie potrzebującym.

Chcemy zaapelować do Państwa o pomoc dla Waszych kolegów i koleżanek z Gazy. Dzięki wsparciu naszych darczyńców, do Gazy dotarły już dwie transzy pomocy, która obejmowała środki medyczne, odzież oraz mleko dla noworodków. Trzecia transza, na którą środki chcielibyśmy zebrać przy Waszej pomocy, przeznaczona zostanie na wsparcie pracy lekarzy w szpitalu w Dajr al-Balah, do którego nasz jordański partner organizuje zespoły ratunkowe. Dzięki zezwoleniom Izraela medycy  z Jordanii, Kataru i Omanu mogą bezpiecznie wjeżdżać do Strefy Gazy.

Razem z możemy uratować setki ludzkich istnień. Pomóżmy tym, którzy każdego dnia ryzykują życie, by ratować ludzi ze Strefy Gazy. My jesteśmy bezpieczni, nasi najbliżsi także, ale teraz Gaza potrzebuje naszej pomocy bardziej, niż jakiekolwiek inne miejsce na świecie.

Z wyrazami szacunku i medycznym pozdrowieniem

zespół Polskiej Misji Medycznej

 

Wspieraj Polską Misję Medyczną:

· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/wplacam/

· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

· przekaż 1,5% wpisując KRS 0000162022

· załóż własną zbiórkę na platformie https://misjapomoc.pmm.org.pl/ 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Malwina Maria Kossela, malwina.kossela@pmm.org.pl tel. 575 565 833

Pomorskie Dni Ginekologiczno - Położnicze 2024

Opublikowano: 20.06.2024 r.

Szanowni Państwo, w imieniu Przewodniczącego Komitetu Naukowego prof. dr hab. n. med. Przemysława Oszukowskiego, zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w ogólnopolskiej konferencji Pomorskie Dni Ginekologiczno - Położnicze 2024. Pro i kontra - moderowane debaty ekspertów, która odbędzie się w Gdańsku 6-7 września 2024 roku w hotelu  Novotel Marina.
Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ na miejscu eksperci, a więc również uczestnicy wydarzenia, wymienią się doświadczeniami ze swojej pracy!
Drugiego dnia konferencji odbędzie się PREMIERA najnowszego podręcznika do ginekologii i położnictwa pod redakcją profesora Przemysława Oszukowskiego.
W  październikowej edycji konferencji, gościliśmy niemal 300 osób - zapraszamy do obejrzenia relacji na naszym profilu INSTAGRAM. Nazwa profilu: @wydawnictwo_mimesis
Szczegóły konferencji znajdują się również na stronie internetowej: https://pomorskiedniginekologiczne.mimesis.com.pl/

"Webinar czas pracy i wynagrodzenia w ochronie zdrowia"

Opublikowano: 19.06.2024 r.

Czas pracy i wynagrodzenia w ochronie zdrowia

 

Czas pracy pracowników medycznych jest ważnym zagadnieniem nie tylko z perspektywy organizacji systemu ochrony zdrowia, ale również z punktu widzenia praw pracowniczych. W kontekście ciągłych zmian w prawie oraz dynamicznego rozwoju sektora medycznego, rozumienie i przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy jest niezmiernie istotne. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, w trakcie którego:

 

Termin online:

24 czerwca 2024r.

(godz. 9:00-14:30)

 

Cena:

500 zł netto*/os. 

 

*Podmioty lecznicze, które finansują usługę ze środków publicz w min. 70% zwolnione są z obowiązku płacenia podatku VAT.

 

Kontakt

Centrum Szkoleniowe AGAMON
Lucyna Piotrowska-Zuber

kom: 509 896 162

tel. 33 487 66 28

 

 

Program:

  1. Czas pracy - kluczowa definicja prawa pracy.
  2. System czasu pracy w podmiocie leczniczym.
  3. Regulamin pracy i kompetencje kierownika podmiotu leczniczego do kształtowania czasu pracy personelu.
  4. Prawo do wypoczynku.
  5. Praca w godzinach nadliczbowych, praca w niedzielę i święta, praca w porze nocnej, dodatki za pracę zmianową.
  6. Dyżur medyczny, dyżur na wezwanie, klauzula opt-out.
  7. Czas pracy kadry kierowniczej.
  8. Odpowiedzialność pracodawcy za naruszenie obowiązków dotyczących czasu pracy.
  9. Umowa o pracę, kontrakt, inne źródła stosunku pracy w sektorze zdrowotnym.
  10. Wynagrodzenie i jego składniki, wynagrodzenie jubileuszowe, odprawa, dodatki do wynagrodzenia.
  11. Minimalne wynagrodzenie w podmiotach leczniczych (nowelizacja ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia).
  12. Prawo do identycznego wynagrodzenia - dyskryminacja płacowa w zatrudnieniu.
  13. Naruszenie zasady równego traktowania - prawo do odszkodowania, inne odszkodowania.

 

Prelegent

Doświadczony radca prawny zajmujący się  zagadnieniami związanymi z prawem medycznym oraz prawem pracy. W swojej codziennej pracy zajmuje się wsparciem prawnym podmiotów leczniczych oraz spółek handlowych funkcjonujących w branży usług medycznych jak również indywidualnych praktyk lekarskich. Reprezentuje podmioty lecznicze oraz występujących z roszczeniami pacjentów w postępowaniach przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych oraz przed sądami lekarskimi i sądami pielęgniarek i położnych.

Karta zgłoszeniowa

 

 

Co warto wiedzieć o nietrzymaniu moczu pracując jako pielęgniarka na oddziale neurologii, chirurgii czy onkologii ?

Opublikowano: 17.06.2024 r.


Serdecznie zapraszamy na webinar, który będzie poświęcony tematowi nietrzymania moczu, szczególnie w kontekście pracy pielęgniarskiej na oddziałach neurologicznych, chirurgicznych oraz onkologicznych. Podczas naszego spotkania omówimy nie tylko różnorodne aspekty kliniczne związane z nietrzymaniem moczu, ale także skupimy się na praktycznych strategiach pielęgniarskich, które mogą być zastosowane w opiece nad pacjentami dotkniętymi tą dolegliwością. Rozważymy również wpływ nietrzymania moczu na jakość życia pacjentów oraz możliwości interwencji pielęgniarskich w celu poprawy ich stanu zdrowia i samopoczucia. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe!

Webinar jest zaplanowany na 19 czerwca 2024 godzina 19.00 i poprowadzi go Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Urologicznych – Pani Małgorzata Sawicka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

czytaj dalej

Webinar Jak POZ radzi sobie z problemami profilaktyki i diagnostyki NTM w chorobach współistniejących?

Opublikowano: 06.06.2024 r.

Zapraszamy serdecznie na webinar pt. Jak POZ radzi sobie z problemami profilaktyki i diagnostyki NTM w chorobach współistniejących? Dołącz do nas, aby poznać najlepsze praktyki i strategie radzenia sobie z tym problemem oraz aby dyskutować o istotnej roli pielęgniarek w poprawie jakości opieki nad pacjentami. Webinar jest zaplanowany na 11 czerwca 2024 godzina 19.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

czytaj dalej

IOWISZ - wpływ na realizację umowy i kontraktowanie z NFZ

Opublikowano: 06.06.2024 r.

Wprowadzenie IOWISZa i liczne zmiany przepisów w tym zakresie, powodują wiele problemów dla nowo zakładanych podmiotów leczniczych oraz placówek medycznych, które planują lub realizują inwestycje przekraczające kwotę 2 mln zł i nie zdają sobie sprawy ze skutków jakie posiadanie lub nieposiadanie opinii IOWISZ będzie wywierać na możliwość zawarcia i realizację umów z NFZ.

Wątpliwości w tym zakresie wyjaśni nasz webinar.

on-line
13 czerwca 2024r.
14 listopada 2024r.

 Zapisz się

godziny zajęć: 9:00 - 11:30

 

 

PROGRAM  

  1. Co to jest IOWISZ - krótka historia.

  2. Jakie inwestycje podmiotu leczniczego podlegają ocenie IOWISZ, wartość inwestycji.

  3. Ustawowe pojęcie inwestycji.

  4. Kiedy niezbędne jest uzyskanie opinii IOWISZ.

  5. Kiedy nie jest potrzebna opinia IOWISZ – wyjątki.

  6. Tryb postępowania w sprawie uzyskania opinii IOWISZ, uczestnicy, wnioski, opłaty.

  7. Wpływ braku opinii na możliwość zawarcia umowy z NFZ.

  8. Oświadczenia składane w toku postępowania konkursowego NFZ na temat IOWiSZa, różne praktyki komisji konkursowych w oddziałach wojewódzkich NFZ.

  9. Brak możliwości uzyskania od NFZ zapłaty za świadczenia ponadlimitowe w przypadku nieposiadania opinii IOWISZ.

  10. Planowanie inwestycji przez podmiot leczniczy w związku z IOWISZ.

 

450 zł netto/osoba

 

Sprawdź szczegóły

Webinar "Wysokie zarobki w pielęgniarstwie. Jak to osiągnąć?"

Opublikowano: 06.06.2024 r.


Zapraszamy do udziału w webinarze "Wysokie zarobki w pielęgniarstwie. Jak to osiągnąć?" podczas którego Gilbert Kolbe, członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Wicedyrektor ds. Pielęgniarstwa w Jutro Medical oraz Anna Baranowska, headhunterka medyczna, poruszą kwestie związane z zarobkami w pielęgniarstwie.Webinar skierowany jest do pielęgniarek, pielęgniarzy i studentów pielęgniarstwa, którzy chcą poznać możliwe ścieżki rozwoju w pielęgniarstwie, dowiedzieć się jakie elementy wykształcenia rzutują na wysokość zarobków, porozmawiać o budowaniu pewności siebie i prestiżu zawodu czy uzyskać wskazówki jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, by mieć szansę na wysokie, dobrze płatne stanowisko.

Rejestracja: www.webinar.vicommi.pl

Webinar Wysokie zarobki w pielęgniarstwie (DOCX)

czytaj dalej

ISTOTNE ZAGADNIENIA W PRAKTYCE PIELĘGNIARSKIEJ

Opublikowano: 06.06.2024 r.

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej - organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego - serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium "ISTOTNE ZAGADNIENIA W PRAKTYCE PIELĘGNIARSKIEJ".

Szkolenie odbędzie się w dniu 6 czerwca br. o godzinie 18.00.
Bezpośrednia rejestracja na stronie https://www.programedukacjionkologicznej.pl/wydarzenia


Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.
Przypominamy, że zapisy na wydarzenie są możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu się na nowym Portalu Edukacyjnym www.programedukacjionkologicznej.pl

czytaj dalej



Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek
i Położnych w Łodzi

Adres:
91-762 Łódź, ul. Emilii Plater 34
tel. (42) 633 69 63; fax 633 68 74
e-mail: biuro@oipp.lodz.pl
NIP 725 10 54 451

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Ul. Sienkiewicza 24 II oddział w Łodzi
Nr konta: 20 1090 1304 0000 0000 3000 3869



BIP

Zaloguj się