W imieniu organizatorów, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, prof. dr hab. n. med. Wojciecha Załuski oraz Instytutu Zdrowia przy THINKTANK, serdecznie zapraszamy na konferencję „Adherencja terapeutyczna w przewlekłych chorobach cywilizacyjnych. Poprawa rokowania chorych i optymalizacja kosztów opieki zdrowotnej dzięki odblokowaniu potencjału profilaktyki”, która odbędzie się 27 marca br. w Warszawie, na Stadionie PGE Narodowy. Konferencja będzie stanowiła integralną część obchodów pierwszego Światowego Dnia Adherence.
27 marca 2025 r., godz. 10.00-16.00, Stadion PGE Narodowy w Warszawie
Konferencja „Adherencja terapeutyczna w przewlekłych chorobach cywilizacyjnych"
>>> KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej 2025 oraz Senacka Komisja Zdrowia w ramach Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki.
Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych (adherence) stanowi jeden z największych i najbardziej palących problemów współczesnej medycyny. Jak pokazują dane, nawet co drugi pacjent zmagający się z chorobą przewlekłą nie stosuje się do zaleceń terapeutycznych, co prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a w wielu przypadkach do przedwczesnej śmierci. Z kolei poprawa adherence niesie za sobą szereg pozytywnych skutków, których beneficjentami są nie tylko pacjenci, ale także profesjonaliści medyczni, system ochrony zdrowia, a w konsekwencji całe społeczeństwo.
Celem planowanej konferencji, do udziału w której serdecznie zapraszam, jest nie tylko szeroka dyskusja na temat skali i konsekwencji nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych, ale przede wszystkim podjęcie wspólnych działań na rzecz wypracowania strategii poprawy poziomu adherence.
Wydarzenie będzie podzielone na dwie części:
- część konferencyjna (10:00-13:30): wykłady i debaty eksperckie
- część warsztatowa (14:15-16:00): z podziałem na 5 grup uwzględniających różne perspektywy i różne rozwiązania systemowe wspierające w procesie adherence: pacjentów, lekarzy, farmaceutów i wykorzystujących rozwiązania cyfrowe.
Program będzie też na bieżąco aktualizowany i dostępny na stronie THINKTANK